B sinifi ehliyet (Sürücü Belgesi) (Otomobil) almak isteyen adaylar; Toplam: 60 soruluk Motor Tekniği (20 soru), Trafik ve Çevre Bilgisi (25 soru) ve İlkyardım Bilgisi (15 soru) Dersleri için sınav olmak durumundadırlar. Sürücü Belgesi Sınav sonucu (b sınıfı ehliyet) en az tek puan 100 üzerinden 70 ve üzeri olması zorunludur. Başarılı olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) aracı ile ilgili Direksiyon Sınavına girer, başarılı olması halinde, ilgili Trafik Şubesinde Sürücü Belgesini (ehliyet) B Sınıfı Ehliyet (Sürücü Belgesi) olarak teslim alir.

A2 sınıfı Sürücü Belgesine (ehliyet) sahip olan adaylar; B sınıfı ehliyet (Otomobil) (Sürücü Belgesi) almak isterlerse, Toplam: 45 soruluk Trafik ve Çevre Bilgisi (25 soru), Motor Teknigi (20 soru) Dersleri için sınav olmak durumundadırlar. İlkyardım Ders ve sınavından muaftır. Sürücü Belgesi (ehliyet) Sınav sonucu en az tek puan 100 üzerinden 70 ve üzeri olması zorunludur. Başarılı olan adaylar b sınıfı ehliyet (sürücü belgesi) için Direksiyon Sınavına girer, başarılı olması halinde, ilgili Trafik Şubesinde eski Sürücü Belgesini (ehliyet) iade der, Yeni Sürücü Belgesi (ehliyet) A2 – B sınıfı ehliyet (Sürücü Belgesi) olarak değişir.

Sınav Süresi: Sınav 11:00 da başlar. Sınav başladıktan sonra ilk 75 dakika dolmadan dışarı çıkılmaz. Sınav bitimine 15 dakika kala, (özürlü öğrenciler hariç) sınavın güvenliği açısından sınav salonunda en az 2 (iki) adayın kalması sağlanacaktır.

Ehliyet randevu: www.iem.gov.tr

TEORİK VE DİREKSİYON SINAVLARINDA SINAV HAKKI 4 DÜR.

—-

Buca Aysun Sürücü Kursu olarak b sınıfı ehliyet, a2 motor ehliyeti, d, e ve h sınıfı ehliyetler için uzman kadromuzla tüm hava koşulları ve zorlu yollarda güvenli sürüş teknikleri ile eğitim vermekteyiz. Adayımız klimalı ve tam donanımlı sınıflarda teorik bilgi, simülatörlü ön uygulama dersleri ve trafikte sürüş eğitimi alarak başarılı bir sürücü olmaktadır. Özel direksiyon dersi ile öğrencilerimizin pratikte başarı kazanmalarının yanı sıra online ehliyet sınavı uygulamamız ile istedikleri zaman kendilerini test etme imkanı sağlamaktayız.

Buca Aysun sürücü kursu olarak SRC1, SRC2, SRC3, SRC4 ve SRC5 mesleki yeterlilik belgesi, K1 K2 K3 yetki belgesi, ÜDY1 ÜDY2 ÜDY3 ÜDY4 Mesleki Yeterlilik belgesi, psikoteknik belgesi alımı için her biri alanında uzman ve tecrübeli eğitmen kadromuz ile siz değerli öğrencilerimize eğitim vermekteyiz.

Ayrıca tüm iş makinelerinin kullanımı için de iş makinesi tipine uygun olarak eğitim verilmekte ve belge alımı sağlamaktayız.

Bucada sürücü kursu denildiğinde akla ilk gelen kursumuz 5 şubesi ile Bucada en iyi eğitim veren sürücü kursu olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bucada ilk SRC Belgesi veren sürücü kursuyuz.